Communication
The procurement documents are available for unrestricted and full direct access, free of charge, at: http://bip.sejmik.kielce.pl/387-zamowienia-publiczne.html
Additional information can be obtained from the abovementioned addressTenders or requests to participate must be submitted electronically via: https://miniportal.uzp.gov.pl/
Tenders or requests to participate must be submitted to the abovementioned address
Description of the procurement
dostawa i wdrożenie infrastruktury sprzętowej oraz oprogramowania dla Medycznego Systemu Informatycznego (MSI), w tym: serwer aplikacyjny typ 1 1 szt., zasilacz UPS 1 szt., zestaw komputerowy wraz z monitorem 10 szt., drukarka etykiet 4 szt., czytnik kodów kresowych 1D/2D 10 szt., drukarka laserowa 2szt., serwerowy system operacyjny typ 1 1 szt., licencje dostępowe serwera 60 szt., serwerowy system operacyjny typ 2 2szt, system MSI - część medyczna.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (SOPZ) dla każdej części zamówienia znajduje się w Załącznikach nr 1A, 1C– 1D do SWZ.
Wszystkie wymagania określone w SOPZ stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Zamawiający wymaga, aby całość oferowanego i dostarczanego sprzętu oraz oprogramowania pochodziła z autoryzowanego kanału sprzedaży producentów na terenie Unii Europejskiej.
Zamawiający wymaga, aby ofertowana infrastruktura sprzętowa była fabrycznie nowa, kompletna, wyprodukowana po 1 stycznia 2021 roku, posiadała wymagane prawem atesty i certyfikaty oraz nie wymagała żadnych dodatkowych nakładów i była gotowa do pracy.
Wykonawca zapewni świadczenie gwarancji na zaoferowany przedmiot zamówienia przez okres nie krótszy niż wskazany w poszczególnych pozycjach w Załączniku nr 1A i/lub 1B do SWZ (SOPZ) licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego, z uwzględnieniem opisanych w danym załączniku oraz w niniejszym dokumencie wymagań dotyczących warunków tej gwarancji. Okres rękojmi obejmuje czasokres udzielonej przez wykonawcę gwarancji.
Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w przypadku, jeżeli w opisywanym przedmiocie zamówienia stosuje się odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp. W przypadku, jeżeli SWZ lub jej załączniki wskazują znaki towarowe, nazwy producentów, pochodzenie, zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych, tj. zastosowanie innych rozwiązań niż wskazane za pomocą znaków towarowych itd., pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w SWZ. Zastosowanie parametrów lepszych od wskazanych jest dopuszczalne. Wykonawca, który zastosował rozwiązania równoważne lub lepsze, ma obowiązek wskazać je w swojej ofercie i wykazać równoważność lub wyższość w stosunku do rozwiązań opisanych w SWZ. Ciężar dowodowy w zakresie udowodnienia równoważności zaoferowanych rozwiązań z rozwiązaniami opisanymi poprzez wskazanie przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, spoczywa na wykonawcy.
Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania zamówienia podwykonawcom. W takim przypadku zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w swojej ofercie (w Formularzu oferty) części zamówienia, którą zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez wykonawcę firm podwykonawców. Niedopełnienie w/w obowiązku oznaczać będzie, iż wykonawca deklaruje wykonanie całego przedmiotu zamówienia samodzielnie. Powierzenie części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia. Wykonawca będzie odpowiedzialny za działania, uchybienia i zaniedbania podwykonawców i ich pracowników w takim samym stopniu jakby to były działania, uchybienia i zaniedbania jego własnych pracowników.
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.
Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp,