Description of the procurement
DEK-1027: KEHOP-5.2.15-21. sz., „Középületek energetikai fejlesztéseinek előkészítése” című európai uniós pályázat keretében a Kenézy Gyula campus hőellátás korszerűsítésének tervezése (hőtermelés, hőtávvezeték, hőközpontok rekonstrukciója)
Megvalósulási helyszín:
4031 Debrecen, Bartók Béla út. 2-26., hrsz.: 19054,
4031 Debrecen, Bartók Béla út. 3., hrsz.: 19991
Tervezési feladat részletezése/szakmai program:
A Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Campus jelenlegi gőzös hőenergia ellátó rendszere, annak berendezései olyannyira elavultak, hogy veszélyeztetik a hosszú távú üzembiztonságot. Bármikor előfordulhatnak olyan meghibásodások, amelyek időlegesen működésképtelenséget okoznak, az elavult gőzös technológiából és állapotból adódó rendkívül rossz hatásfokról nem is beszélve. Az elmúlt időszakban lezajlott beavatkozások valamelyest csökkentették a működés képtelenség kockázatát, de nem zárható ki a meghibásodás lehetősége, további javítások szükségesek.
A 36 és 42 év közötti gőzkazánok, valamint a hasonló korú gőz-kondenz távvezeték magában hordozza a bármikor bekövetkező meghibásodás lehetőségét, mely teljes vagy részleges hőellátási problémát okozhat. A hőellátó rendszer tehát a jelenlegi kialakításában-állapotában, még további jelentős költség ráfordítással sem tartható sokáig üzemben sem gazdaságilag, sem műszakilag.
Mennyiségi adat: a Kenézy Gyula Campus 1 MW teljesítményű kazánház és belső (telepi) távhő hálózattal rendelkezik.
A jelenlegi hőtermelő berendezések kiváltásra kerülnek 3 db melegvizes kazánra, melyek egyenként 2600 kW teljesítményű, nagy vízterű, alacsony hőmérsékletű gázkazánok blokkégőkkel. A technológia gőzt kisvízterű gázüzemű gőzgyors fejlesztőkkel, kell előállítani. Szükség szerint a jelenlegi füstelvezető kémények bontásával, új füstelvezető kémények építése szükséges.
A meglévő hőtávvezetékek (gőz-és kondenz) megszüntetésével párhuzamosan, új hőtávvezetékek kiépítése szükséges, méretezett keresztmetszettel, a Kazánház és az épületek helyi hőközpontjai között. Az új hőtávvezeték talajba fektetve és az épületek alagsoraiban kerül kiépítésre. A hőközpontokban a bontandó gőz-víz hőcserélők helyett, méretezett víz-víz hőcserélők biztosítják a hőenergia ellátást, épületfelügyeleti rendszerrel, korszerű szabályozással ellátva. Itt történik a helyi használati melegvíz (HMV) előállítás is. Az egyes épületek hőfogyasztását hőmennyiség méréssel kell ellátni, ami ugyancsak az épületfelügyeleti rendszerbe van kötve.
A kazánházban a meglévő villamos elosztó rendszert, a meglévő villamos erőátviteli hálózatot, normál vészvilágítást, gázveszély érzékelő berendezést cserélni szükséges, figyelembe véve a betartandó tűzvédelmi műszaki irányelveket. Új kazántéri villamos elosztó és új villamos automatika szekrény kerül beépítésre, mely biztosítja a kazántérben elhelyezésre kerülő kazánok, vezérlők áramvédő kapcsolóval védett egy- és háromfázisú dugaszoló aljzatok villamos energia ellátását. Gyengeáramú hálózat kiépítése szükséges, mind a hőtermelő központban, fő- és alhőközpontokban az automatizálás miatt. A hőtermelő rendszer rekonstrukciójával összefüggő építészeti munkák megvalósítása (kazánház tetőszerkezet, balesetveszélyes fali és padlóburkolatok cseréje, stb.).
Ajánlattevő feladata továbbá a beruházás kivitelezésére kiírandó közbeszerzési eljárás során szakértői közreműködés az ajánlatkérő részére.
A további részleteket a Műszaki dokumentáció tartalmazza.
A 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bek. alapján, amennyiben a dokumentáció (közbeszerzési műszaki leírás) meghatározott szabványra, műszaki engedélyre, műszaki előírásokra, műszaki ajánlásra, illetve gyártmányra, eredetű vagy típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, szabadalomra vagy védjegyre hivatkozik, úgy a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és a megnevezés mellett a „vagy azzal egyenértékű” kifejezést is érteni kell, mely alapján az Ajánlatkérő köteles elfogadni az egyenértékű vagy a dokumentációban rögzítetteknél jobb megoldást is.